بازتاب .:: Baztab News ::.

توصیه‌های وزیر کشور برای زائران اربعین

توصیه‌های وزیر کشور برای زائران اربعین    
۱۳۹۴\۰۸\۲۲ - ۴:۰۳ PM


وزیرکشور برای هرچه باشکوه برگزارشدن اربعین حسینی، پانزده توصیه مهم به مسئولان اجرایی و زائران کربلا کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، عبدالرضا رحمانی فضلی این پانزده توصیه را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و نوشت:


السلام علیک یا اباعبدالله الحسین


حضرت سیدالشهدا امام حسین (ع) اسوه آزادگی و شجاعت و شرافت است و کربلا مامن عاشقان سرگشته و ملجا مظلومان از جان رهیده و قبله رهروان سیر الی الله است . سر سپردن به آستان حضرت دوست در کربلای معلی صیقل دادن جان و روح است و طراوت بخش قدر محبت به ائمه اطهار و اولیای حق می باشد.


سجده شکر به سوی خداوند منان دارم و آن وجود بی همتا را سپاسگذارم که توفیق خدمت به زائران کربلای معلی در اربعین حسینی به اینجانب و همکارانم در وزارت کشور محول گردید که امید است با مدد خداوند متعال و عنایت خاصه اهل بیت عصمت و طهارت و توجه و همکاری دلسوزانه زائران اربعین امسال شاهد حضوری شکوهمند زائران ایرانی در کشور عراق و در کنار زائران سایر کشورها باشیم .


1-  استانداران محترم به منظور رفاه و آسایش حال زائران مراسم اربعین نهایت تمرکز بر ساماندهی و اعزام زائرین از مبدا به مقصد مرزهای سه گانه زمینی( شلمچه و چزابه در استان خوزستان و مهران در استان ایلام) داشته باشند.


2-  تامین امکانات لازم برای اعزام زائران عزیز به منظور شرکت باشکوه در مراسم اربعین حسینی در استان های مورد نظر بسیج شده و تصمیمات کاملا هماهنگ با ستاد مرکزی اربعین صورت  گیرد.


3- استانداران محترم و دستگاه های اجرایی محوریت امت خداجو و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت را در خدمت رسانی به زائران عزیز در نظر داشته باشند.


4- داشتن گذرنامه و ویزای معتبر برای همه هموطنان عزیز الزامی است لذا زائران عزیز توجه داشته باشند برای تهیه ویزا صرفا به مراکز و دفاتر معتبر و یا کنسولگری ها ( مشهد ، کرمانشاه و اهواز) و یا دفاتر یازده گانه سفارت عراق در یازده شهر اعلامی مراجعه نمایند و به هیچ عنوان خارج از مراکز اعلام شده اقدام نکنند.


5-  تاکید می شود به منظور ساماندهی مناسب امور زائران عزیز ، اعزام به صورت گروهی انجام شود و در این خصوص برای ثبت نام ترجیحا به سامانه سماح مراجعه نمایند .


6- برای عزیمت به کشور عراق صرفا به مبادی مرزی اعلام شده در بند اول مراجعه شود. هموطنان دقت داشته باشند از مبادی مرزی دیگر تردد صورت نخواهد گرفت.


7- در هنگام خروج از مرزها و هنگام بازگشت صرفا از مرزهای مشخص شده برای هر فرد یا گروه تردد نمایند.


8- با جلسات و رایزنی های به عمل آمده در کشور عراق خدمات رسانی مناسب به زائران به نحو مطلوب پیش بینی شده است که برای ایجاد هماهنگی بیشتر و ارتقای خدمات رسانی به زائران عزیز و ارائه تسهیلات در آینده ای نزدیک معاون امنیتی وانتظامی اینجانب که ریاست ستاد مرکزی اربعین را نیز برعهده دارد به کشور عراق عزیمت خواهد کرد.


9- زائران عزیز توجه داشته باشند که حضور پرشور آنها در مراسم اربعین نمادی از وحدت و اقتدار مسلمانان  در برابر جریان های فرقه ای استعماری و تکفیری است لذا جلوه های صلابت و بصیرت و هوشمندی را به نمایش بگذارند.


10- در تردد در مسیرهای منتهی به نجف اشرف و کربلای معلی و همچنین اقامت در این دو شهر مقدس در مکان های اقامتی که از سوی مراجع ذیصلاح تعیین شده است مستقر شده و به هنگام بروز مشکل بلافاصله به نیروهای امنیتی و راهنمایان رسمی مستقر مراجعه نمایند.


11- در صورت بروز هرگونه مشکل از قبیل مفقود شدن گذرنامه و ... به کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در کربلا و نجف و بصره و یا احیانا در سفارت کشورمان در بغداد و همچنین سایر مراکز رسمی اعلام شده مراجعه نمایند.


12- زائران محترم پس از خروج از مرزهای کشور و به هنگام بازگشت به مرزهای زمینی ذکر شده صرفا از مسیرها و جاده های اعلامی در داخل کشورعراق تردد نمایند و از تردد در سایر مسیرها و جاده ها خودداری نمایند در این راستا بروشورهای توجیهی و جزوات راهنما در سه مرز در اختیار زائران قرار خواهد گرفت و همچنین امکان نصب نرم افزار تعیین مسیر در گوشی های همراه در مرزها  پیش بینی شده است.


13-  به توصیه های بهداشتی مسئولان ذیربط نهایت دقت را داشته باشند.


14- با توجه به ازدحام و تراکم بازگشت زائرین عزیز در طی دو سه روز پس از اربعین، به زائران عزیز توصیه می کنم با توجه به ضرورت طی مراحل و تشریفات قانونی نهایت صبر و مدارا را با مسئولین مستقر در مبادی مرزی عراق و ایران داشته باشند.


15-  تامین سوخت در تمامی مسیرهای تردد زائران با میزان مورد نیاز پیش بینی شده است لذا زائران عزیز هیچ دغدغه ای در تامین این نیاز نداشته باشند.


ان شاءالله مراسم باشکوه اربعین حسینی امسال با حضور حماسی زائران ایرانی و بازگشت رضایت بخش آنها برگزار خواهد شد و زائران عزیز خدمتگذاران خود را قرین دعای خیر خود خواهند داشت.


چندی پیش در جلسه ستاد مرکزی اربعین برای ساماندهی و اعزام زائران اربعین حسینی، اتاق عملیات اربعین از سازمان حج وزیارت به وزارت کشور منتقل شد.
_________________________________
تغییر رویکردها به تیم ملی امید    
۱۳۹۴\۰۸\۲۲ - ۴:۱۴ PM


مدیرتیم ملی فوتبال امید گفت: تیم امید دارای شخصیت ملی شده و نگاه ها به این تیم کاملا تغییر کرده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حبیب کاشانی با حضور در جلسه فنی صبح امروز تیم ملی امید از زحمات کادر فنی و بازیکنان این تیم تشکر کرد و افزود: نزدیک به یکسال است که در کنار هم جمع شده ایم و با وجود مشکلات عدیده ای که وجود داشته برای رسیدن به هدفی که داریم زحمت کشیده و تلاش کرده ایم.


وی افزود: شرایط امروز تیم امید به هیچ وجه قابل قیاس با تیمی که تحویل گرفتیم نیست و خوشبختانه پیشرفت چشمگیری که داشتیم کاملا مشهود است.


کاشانی اضافه کرد: شرایط فنی و روحی تیم نیز به هیچ وجه قابل مقایسه با تیم یکسال گذشته نیست که حتی در بازی های تدارکاتی داخلی نیز مشکل داشت و بی روحیه بود. اینکه پیشکسوت بزرگی همچون مهاجرانی دو بار در اردوی تیم امید حضور پیدا می کند نشان از شان و شخصیت بالای این تیم دارد که قابل احترام است.


حبیب کاشانی در ادامه خطاب به بازیکنان تیم امید گفت: قطعا 80 تا 85 درصد از شما بازیکنان، آینده فوتبال ملی ایران و تیم ملی بزرگسالان را تشکیل می دهید و با تجربه بین اللملی خوبی که در تیم امید کسب کرده  اید به تیم ملی بزرگسالان گام می گذارید که اتفاقی مهم و ارزشمند در زندگی ورزشی شماست و باید قدردان آن باشید.


کاشانی ادامه داد: همه ما برای موفقیت و سربلندی نام ایران تلاش می کنیم و از روز اول هم قسم شده ایم که برای شادی دل مردم ایران و موفقیت با همه مشکلات بجنگیم و به سوی هدفی که داریم پیش برویم.  وی افزود: البته هدف و نگاه ما باید فراتر از صعود به المپیک باشد و از همین حالا باید خودمان را در المپیک ریو ببینیم و برای موفقیت در آن مسابقات خودمان را آماده کنیم.


کاشانی در پایان از زحمات کادرفنی تیم امید تشکر کرد و گفت: محمد مایلی کهن و محمد خاکپور تا به امروز یک ریال بابت حضور در تیم امید پول نگرفته اند و به عشق نام ایران و برای سربلندی کشورمان تلاش کرده و زحمت کشیده اند که جای تقدیر و تشکر دارد و همه ما باید کمک کنیم تا کاری که از یکسال گذشته آغاز کرده ایم با موفقیت به پایان برسانیم.


بعد از صحبت های کاشانی، جلسه فنی تیم امید با حضور بازیکنان و اعضای کادر فنی در باشگاه ایرانیان دوبی برگزار شد.


تیم ملی فوتبال امید ساعت 18:30 امروز در زمین چمن باشگاه ایرانیان دوبی تمرین خواهد کر‌د.

_________________________________


مهربانی از سادگی و نادانی نیست ، مهربانان به یکی از مهمترین هنجار های گیتی باور دارند و آن برآیند کنش و واکنش است، ساده آنکه باید مهر ورزید تا مهر دید. حکیم ارد بزرگ (استاد حکمت و فلسفه)

مهربانی تنها هنجار همزیستی پایدار، میان کشورهاست. حکیم ارد بزرگ (فیلسوف ایرانی)

مهرورزان ، همگان را به زیباترین واژه ها می خوانند و در روزهای سخت یاور یکدیگر می گردند. حکیم ارد بزرگ (استاد بزرگ فلسفه)

پدر فلسفه جدید ، پدر فلسفه نوین ایران ، بزرگترین فیلسوف معاصر ، جمله نوشته های بزرگ ، عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات حکیم ارد بزرگ ،  ارد بزرگ  , حکیم ارد بزرگ , اردبزرگ , حکیم اردبزرگ , ارود بزرگ , اورد بزرگ , مجتبی شرکا , مجتبی شرکاء , great orod , hakim orod bozorg , بزرگترین فیلسوف جهان , فیلسوف جهانی کشورمان حکیم ارد بزرگ ، کتابها و سخنان حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان و پدر فلسفه نوین ، Doubtless, now Great Orod is the greatest philosopher of world  ، فیلسوف ایرانی  , پدر فلسفه نوین , پدر فلسفه جدید , فیلسوف بزرگ ، حکیم ارد بزرگ , Great Orod is the greatest philosopher of world

 

 ریاضت ، نادرست است و هیچ خردمندی آن را درست نمی داند . حکیم ارد بزرگ

زمانه به ما می آموزد ، بسیاری از باید ها و نبایدها ، خنده آور بوده اند .  حکیم ارد بزرگ (برترین فیلسوف جهان)

زندگی مردان و زنانی که به تنهایی میهمانی می روند ، آسیب پذیر است . حکیم ارد بزرگ

زندگی و بخت در یکدیگر تنیده شده اند تا جایی که گاهی بر این باور می شویم : بخت ما در دست خود ماست . حکیم ارد بزرگ (استاد فلسفه و حکمت)

ساده باش ، آهوی دشت زندگی ، خیلی زود با نیرنگ می میرد .  حکیم ارد بزرگ

ستایشگر همسایگان خوب خویش باشیم . حکیم ارد بزرگ (استاد بزرگ فلسفه)

ستایشگری و تشویق هنر است ، هنری که با آن می توان ناراست ترین آدمیان را هم ، دلپسند نمود. حکیم ارد بزرگ مغز متفکر جهان امروز

سخت نمودن پیمان زناشویی، به نام ارزش نهادن به سنت ها درست نیست. حکیم ارد بزرگ (متفکر معاصر ایران)

پدر فلسفه جدید ، پدر فلسفه نوین ایران ، بزرگترین فیلسوف معاصر ، جمله نوشته های بزرگ ، عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات حکیم ارد بزرگ ،  ارد بزرگ  , حکیم ارد بزرگ , اردبزرگ , حکیم اردبزرگ , ارود بزرگ , اورد بزرگ , مجتبی شرکا , مجتبی شرکاء , great orod , hakim orod bozorg , بزرگترین فیلسوف جهان , فیلسوف جهانی کشورمان حکیم ارد بزرگ ، کتابها و سخنان حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان و پدر فلسفه نوین ، Doubtless, now Great Orod is the greatest philosopher of world  ، فیلسوف ایرانی  , پدر فلسفه نوین , پدر فلسفه جدید , فیلسوف بزرگ ، حکیم ارد بزرگ , Great Orod is the greatest philosopher of world

 

 کسانی که از جهان مهربان درون خویش دور شده اند، همواره زندگی را بر خود سخت می کنند. حکیم ارد بزرگ

در درون دوست و همسر، در پی خویش نباشید ، هر یک از آنها جهانی دیگر دارند تنها راه نزدیکی جهان های مابین آدمیان ، ادب و مهر است. حکیم ارد بزرگ

مهربانی به فرزند، بسیار خوب است، اما این به معنای نادیده گرفتن ناراستی های آن ها نیست، بکوشید تا همواره به آنها ادب و رفتار درست را آموزش دهید. حکیم ارد بزرگنظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher